Rybí olej kapsle

Na trhu je mnoho doplňků stravy a rybí olej patří k nejvýznamnějším. Jde totiž o látky, které si lidské tělo neumí vytvořit samo. Přitom jsou potřeba pro zdraví mozku, srdce a nervové soustavy.

Omega 3 mastné kyseliny se vyskytují především v mořských rybách, z veganských zdrojů vedou lněná, dýňová a chia semínka, či vlašské ořechy. Často máme ve svém jídelníčku těchto zdrojů málo a pak se nabízí možnost suplementovat Omega 3 mastné kyseliny jiným způsobem.

Právě kapsle s rybím olejem se nabízí jako vynikající zdroj. Pokud nekonzumujete například několikrát v týdnu mořské ryby, je na místě užívání tohoto doplňku stravy. Trh nabízí velké množství kapslí různé kvality a odlišné cenové kategorie. Tento způsob přijímání Omega 3je velmi pohodlnou možností, jak získat dostatek živin a nemuset polykat nepopulární rybí olej napřímo. Na trhu jsou i velice kvalitní přípravky, které obsahují rybí olej z tresčích jater. Zde jsou obsaženy i další vitamíny, A, D a E. Jako bonus tedy získáme lépe fungující imunitní systém, udržení dobrého stavu kostí a zubů, ochranu zubů před oxidativním stresem.

Kvalitní rybí olej v kapslích obsahuje dostatečné množství Omega 3 mastných kyselin v denní dávce. V dnešní době máme široký výběr, jsou rybí oleje zaměřené na děti, které jsou zbavené zápachu a mívají ovocnou příchuť, nebo rybí olej pro vegany, jejichž kapsle mají jiné složení. Zvýšenou potřebu mají těhotné ženy, sportovci a také senioři. Není potřeba se obávat, že by byly tyto doplňky stravy kontaminovány, jelikož prochází testy na obsah těžkých kovů. V doporučeném denním dávkování tedy nemohou uškodit.